Blog

1, 2, 3 – poćwicz Ty

Drodzy uczniowie! Nauka teraz wymaga od Was wielu godzin pracy z komputerem. Wiele razy na pewno czujecie się zmęczeni. Podajemy Wam trzy proste ćwiczenia przynoszące ulgę podczas pracy przy komputerze:

1.Rozciąganie klatki piersiowej, pleców, ramion i palców
Siedząc przed komputerem, oprzyj się wyprostowanymi plecami o oparcie krzesła. Głowę unieś i również trzymaj wyprostowaną. Następnie unieś i wyprostuj ramiona oraz rozłożone palce u dłoni. Potem wykonaj ruch, jak byś przeciągał się zaraz po wstaniu: pozostając w wyprostowanej pozycji, opuszczaj ramiona i stopniowo lekko uginaj w łokciach. Palce pozostaw cały czas wyprostowane i napięte. Powtórz ćwiczenie aż do momentu rozluźnienia.

2.Ruchy głowy okrężne i w linii prostej
Wyprostuj się na krześle. Postaraj się rozluźnić mięśnie szyi, a następnie pozwól, by Twoja głowa opadła na lewe ramię. Wyobraź sobie, że głowa to ciężarek, nad którym nie masz żadnej kontroli i pozwalasz mu ciągnąć szyję ku ziemi. Trzymaj tę pozycję przez 15-20 sekund, powoli unieś głowę i to samo zrób dla prawej strony. Następnie, w taki sam sposób opuść głowę w stronę klatki piersiowej, a następnie odchyl do tyłu.
Rozluźnij szyję i powoli staraj się zataczać głową okręgi w lewą stronę. Zrób to kilka bądź kilkanaście razy. Potem ten sam ruch wykonaj w prawą stronę. Staraj się jak najmniej pracować szyją, a pozwolić głowie swobodnie krążyć to w jedną, to w drugą stronę.

3.Rozciąganie nadgarstków i przedramion.
Wyciągnij ramiona przed siebie, zewnętrzną częścią dłoni ku górze, a następnie również ku górze zegnij nadgarstki, wywołując napięcie mięśni przedramion. Przytrzymaj kilka sekund. Analogicznie skieruj nadgarstki ku ziemi. Powtórz kilka razy. Opuść ramię swobodnie ku ziemi i, uginając nadgarstek, wykonuj ruchy okrężne dłonią. Następnie to samo ćwiczenie wykonaj z ramieniem przywierającym do tułowia, łapiąc dłonią przeciwne przedramię w okolicy nadgarstka. Powtórz dla obu rąk.

Autor: Anna Kromer