Klasa aktorska

Profesjonalna klasa dla tych, którzy marzą o karierze aktorskiej

–- do 10 godzin lekcyjnych zajęć aktorskich w tygodniu

  • 3 godziny zajęć ruchowych

– profesjonalni wykładowcy związani z filmem i teatrem

W programie:

– interpretacja piosenki aktorskiej

– zajęcia z interpretacji wiersza i prozy

– improwizacja aktorska

– elementarne zadania aktorskie:

        – zajęcia z wymowy i impostacji głosu
        – ćwiczenia aktorskie
        – budowanie świadomości scenicznej
        – przygotowanie do egzaminów wstępnych do polskich szkół teatralnych

W ramach zajęć aktorskich uczniowie będą brali czynny udział w życiu Teatru, w którym będą odbywały się zajęcia aktorskie.

Ilość miejsc ograniczona – 20 osób.

Czesne: 350 zł/miesiąc

Nabór odbędzie się na podstawie sprawdzianu predyspozycji aktorskich.

Zainteresowanych klasą aktorską prosimy o nagranie krótkiego filmu (do 5 minut) który będzie zawierał:
– krótką prezentację swojej osoby, doświadczenie aktorskie,
– odpowiedź na pytanie – Czemu klasa aktorska? Skąd Wasza pasja do aktorstwa?
– krótki tekst monologowy – dowolny wybór. (Ok. 2-3 min)

Termin nadsyłania filmów – do 25 czerwca.

II etap egzaminu – o przyjęciu do szkoły decyduje pozytywne rozpatrzenie nadesłanych materiałów.

Z niektórymi osobami skontaktujemy się osobiście jeżeli nadesłane materiały będą niewystarczające do określenia czy dana osoba spełnia niezbędne warunki do przyjęcia do klasy aktorskiej.

Osoby które dostały się do klasy aktorskiej dostaną informacje o pozytywnym rozpatrzeniu droga mailową lub telefoniczną.


Zapraszamy do kontaktu i zapisów do klasy aktorskiej przez telefon 570-753-808 lub maila: sekretariat@msms.eu / aktorstwo@msms.eu

Wypełnienie karty zgłoszenia do klasy aktorskiej jest jednoczesnym zgłoszeniem się na
egzamin.

Kadra

KONRAD KORKOSIŃSKI – 1990r. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Obecnie wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Pracował w Teatrach w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Radomiu, z takimi twórcami jak: Waldemar Zawodziński, Agata Duda-Gracz, Grzegorz Wiśniewski, Wojciech Malajkat, Ewa Mirowska, Marcin Brzozowski, Michał Siegoczyński. Aktor dubbingowy, filmowy i serialowy. Pomysłodawca, współzałożyciel i dyrektor Łódzkiego TEATRU ZAMIAST (laureata dwóch „Złotych Masek” najważniejszych wojewódzkich nagród Teatralnych).

PIOTR BONDYRA – 1990r. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Obecnie związany z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Wrocławskim Teatrem Współczesnym, Teatrem Nowym w Łodzi i Teatrem Zamiast. Współpracował z takimi twórcami teatralnymi jak: Agata Duda – Gracz, Paweł Passini, Agnieszka Olsten, Wojciech Malajkat, Grzegorz Wiśniewski, Marek Fiedor, Konrad Imiela. Stworzył wiele ról teatralnych różnych gatunków, w tym role musicalowe. Aktywny aktor filmowy i serialowy. Na stałe związany z grupą teatralną Impro Atak. Prowadzący licznych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży m.in w Teatrze Zamiast w Łodzi oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego.


JACEK STEFANIK – absolwent PWSFTviT w Łodzi. Obecnie występuje w Teatrze CAPITOL w Warszawie. Jest założycielem Teatru Komedii Impro w Łodzi oraz Wioski Artystycznej Janowo koło Rewala. Jako leader założył zespoły improwizacyjne IMPRO Atak! oraz Impro Atak ITO. Dotychczas współpracował z: Teatrem STU – Grupa Rafała Kmity, Teatrem Nowym
im. K. Dejmka w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Rozrywki w Chorzowie (Jeszcze nie pora nam spać), Teatrem CAPITOL w Warszawie (Colin – Skok w bok). Od ponad 10 lat specjalizuje się w improwizacji teatralnej oraz prowadzi warsztaty dla dorosłych, dzieci i młodzieży z podstaw oraz zaawansowanych form improwizacji.

MARIA GUDEJKO – 1986 r. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Współpracowała z Teatrem Jaracza w Łodzi, Teatrem Małym w Łodzi, Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Syrena w Warszawie. Od 2012 roku aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu.  W swoim dorobku ma ponad 40 ról teatralnych. Pracowała m.in. z Mikołajem Grabowskim, Michałem Siegoczyńskim, Maciejem Wojtyszko, Waldemarem Zawodzińskim, Krzysztof Babickim, Katarzyną Deszcz, Andrzejem Bubieniem, Pawłem Świątkiem. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2019. W ramach stypendium stworzyła autorskie zajęcia dla młodzieży “Jak ożywiać słowa” prowadzone w Teatrze Muzycznym w Łodzi i Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim.  W 2020 roku była pomysłodawcą i realizatorem projektu edukacyjnego „A ja Łódź wolę” stworzonego we współpracy z Teatrem Nowym i Muzycznym w Łodzi w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Od 2020 roku aktorka Teatru Komedii Impro w Łodzi. Uczestniczka programu Partnerki Teatroteki Szkolnej Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego 2020/2021. W pracy z młodzieżą stawia na pracę procesową, mającą na celu obudzenie kreatywności młodych ludzi i pokazanie im własnego potencjału twórczego.

PARTNEREM KLASY AKTORSKIEJ JEST:

Nabór na rok szkolny 2023/2024 rozpoczyna się od 1 lutego 2023 roku

Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą w zakładce NABÓR

Zapraszamy na Dni Otwarte. 24 lutego godz. 16:30 (SP), godz. 18:00 (LO)