Klasa street dance

Klasa street dance to idealna propozycja dla miłośników tańca typu hip hop, house czy break dance. To aż 16 godzin zajęć praktycznych i teoretycznych w tygodniu, które prowadzą najlepsi trenerzy, choreografowie, artyści i pedagodzy. Nauka w klasie tanecznej to również edukacja na najwyższym poziomie, możliwości rozwoju swoich zainteresowań oraz doświadczanie kultury i sztuki.

Co nas wyróżnia?

 • 16 godzin lekcyjnych praktycznych i teoretycznych w tygodniu!

Zajęcia taneczne (praktyczne) w tym:

 • hip hop, house, popping, locking, break dance, wacking, funk,
 • akrobatyka sportowa,

  Zajęcia teoretyczne:
 • anatomia, trening mentalny, emisja głosu, historia tańca i teatru, wiedza o kulturze, anatomia i
  fizjologia ruchu.

  W programie również:
 • Turnieje, zawody, szkolenia, warsztaty, pokazy
 • Współpraca z Klubem Sportowym „Czarne Stopy” oraz UKS Victoria Maestria.
 • obozy sportowe

CZESNE: 600 zł/miesiąc płatne cały rok kalendarzowy

WPISOWE: 500 złotych (w ramach opłaty uczeń otrzymuje szkolną koszulkę i bluzę)

Kandydaci do klasy o profilu taniec nowoczesny powinni posiadać doświadczenie taneczne w dowolnej technice tańca. Predyspozycje kandydatów oraz umiejętności taneczne zostaną zweryfikowane podczas
egzaminu praktycznego. Termin 13 kwietnia 2024 r.

EGZAMIN PRAKTYCZNY:

 • prezentacja własna – przedstawienie układu choreograficznego (solo) w dowolnej
  technice tańca – czas prezentacji od 1 minuty do 2 minut.
 • Nauka wspólnej choreografii oraz jej prezentacja z podziałem na grupy – pod kierunkiem instruktora z KS „Czarne Stopy”
 • Rozmowa kwalifikacyjna

Egzamin ma na celu sprawdzenie predyspozycji oraz poziomu technicznego kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy o profilu taniec nowoczesny. Komisja egzaminacyjna oceniać będzie:
– poczucie rytmu
– koordynację ruchową
– muzykalność
– ogólną sprawność fizyczną

Na egzamin należy zabrać wygodny strój sportowy, niekrępujący ruchów oraz obuwie sportowe.
Zapisy na egzamin:

-> KARTĘ ZGŁOSZENIA <- WYPEŁNIJ JUŻ DZIŚ!

SEKRETARIAT SZKOŁY
tel: (+48) 570 753 808
email:  sekretariat@msms.eu

O KLUBIE


Klub Sportowy „Czarne Stopy”prowadzi zajęcie z tańca nowoczesnego hip hop, break dance, popping, disco, jazz. Obecnie zrzesza ok. 300 zawodników – dzieci i młodzież
w różnych kategoriach wiekowych oraz na różnym poziomie zaawansowania.
Zespół Tańca „Czarne Stopy” działa nieprzerwanie od 1992 roku i ma na swoim
koncie wiele sukcesów na tanecznej arenie polskiej oraz międzynarodowej
m.in..:

 • wielokrotne Mistrzostwo Polski
 • Mistrzostwo Europy
 • Mistrzostwo Świata

  Klub współpracuje z wieloma organizacjami kultury i sportu m.in. Urzędem Miasta Łodzi, z Urzędem Marszałkowskim woj. Łódzkiego, Związkiem Nowoczesnego Tańca Sportowego, Polską Federacją Tańca,
  Polskim Związkiem sportowym Cheerleadingu, Iternational Dance Organization, International Federation of Modern Dance i wieloma innymi, jak również ze szkołami: Szkoła Podstawowa nr 12 w Łodzi oraz
  Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego, w których prowadzone są klasy sportowe o profilu street dance. Zespół koncertował z gwiazdami polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej tj. Krzysztof Krawczyk, Trubadurzy , Michał Urbaniak i Urszula Dudziak, Kazimierz Kowalski, Reni Jusis, Ich Troje, Ingrid, Majka Jeżowska…i inni.

TRENERZY


Piotr Sieradzki – instruktor, choreograf, pedagog, absolwent Studium Tańca Współczesnego, sędzia Polskiej Federacji Tańca, Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego oraz International Federation of Modern Dance. Od lat 90 związany z łódzkim Zespołem Tańca Nowoczesnego „Czarne Stopy”.
Zajmuje się głównie stylem hip hop oraz technikami z nim związanymi. Jako tancerz wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Swoje umiejętności doskonalił na wielu międzynarodowych warsztatach tanecznych. Jako instruktor od 15 lat szkoli dzieci, młodzież i dorosłych w Polsce i Europie. Jego choreografie wielokrotnie zajmowały najwyższe lokaty na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Współpracował z wieloma artystami z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej m.in. Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Trubadurzy, Kazimierz Kowalski i inni… Tworzył widowiska taneczne, podczas różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.
Jego pasja i profesjonalizm przyczyniły się do wychowania wielu pokoleń tancerzy, którzy realizując się w tańcu zdobywają najwyższe laury na parkietach w kraju i za granicą. Jego wychowankowie prowadzą zajęcia w największych szkołach tańca w Łodzi, Polsce i za granicą.

Joanna Sieradzka – instruktor, choreograf, pedagog, absolwentka kierunku pedagogika na Uniwersytecie Łódzkim, sędzia Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego. Od 23 lat związana z łódzkim Zespołem Tańca Nowoczesnego „Czarne Stopy”.
Zajmuje się głównie stylem hip hop oraz technikami z nim związanymi. Jako tancerka wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski, Europy i Świata.
Swoje umiejętności doskonaliła na wielu międzynarodowych warsztatach tanecznych. Jako instruktorka od 12 lat szkoli dzieci, młodzież i dorosłych w Polsce i Europie. Jej choreografie wielokrotnie zajmowały najwyższe lokaty na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.Współpracowała z wieloma artystami z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej m.in. Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Trubadurzy, Kazimierz Kowalski i inni. Tworzyła widowiska taneczne, podczas różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Swoją wiedzę, doświadczenie i energię stara się przekazywać najmłodszym adeptom sztuki tanecznej dzięki czemu jej podopieczni zdobywają na zajęciach nie tylko fachowe umiejętności, ale czerpią też wielką radość z treningów.

Klaudia Kika Olszewska – Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2003 roku w Klubie Sportowym Czarne Stopy, następnie rozwijała się jako tancerka i instruktorka w różnych szkołach tańca na terenie całej Polski.
Wieloletnie tańczenie w zamkniętej grupie formacyjnej podczas turniejów i różnego rodzaju pokazów, pozwoliło na poszerzenie swoich umiejętności, łatwość w poruszaniu się na scenie oraz kontakt z publicznością. Jest finalistką II edycji programu „Got to Dance – Tylko Taniec” wraz z grupą. Jednym z licznych osiągnięć jest zdobycie Tytułu Mistrza Europy w Tańcu Sportowym w kat. Solowej. Jej podopieczni zdobyli wiele tytułów podczas Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Prowadziła duet, który zwyciężył pierwszą Polską edycję „Małych Gigantów” – Ninę i Adama z „Kliki Rubika”. W 2018 roku była jedną z choreografek „Mistera Polski”. Jest osobą energiczną, zdeterminowaną i dąży do postawionego sobie celu. Swoje umiejętności rozwija pod okiem różnych instruktorów z całego świata, zgłębiając wiedzę teoretyczną i praktyczną. Lubi pływać, podróżować, grać na tunk drumie, śpiewać Beatkę w samochodzie, czytać i pić kawę. Preferuje style street’owe.

Maciej Maślakiewicz – tancerz, choreograf i nauczyciel tańca. Swoją przygodę z tańcem zaczął mając 8 lat w Zespole Tańca Czarne Stopy. Jako młody tancerz zdobywał tytuły Mistrza Polski i Europy w tańcu hip hop jako solista i w formacji. Dzięki wsparciu fundacji Innopolis na czele z Tomaszem Bilickim, znajomych i rodziny, powstała kampania „Maciej Maślakiewicz na Broadway” dzięki której Maciej wyjechał na warsztaty marzeń do Nowego Jorku. Wielokrotnie udzielał wywiadów dla radia, prasy i telewizji. Tańczył i dzielił się swoją pasją w programach takich jak Dzień dobry TVN, Budzi się ludzi czy Pytanie na Śniadanie.W wieku 16 lat szkolił się pod okiem światowej klasy tancerzy w Nowym Jorku – na warsztatach The Pulse on Tour. Cztery lata później Maciej wyjechał do Los Angeles na miesięczne warsztaty w szkołach tańca: Millenium Dance Complex, Movement Lifestyle, Playground La, Imma Space. Tańczył w spektaklu pt. „Wyklęci” reż. Agnieszki Cygan na Międzynarodowym Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku Zdrój. Asystent choreografa Miss i Mister Ziemi Łódzkiej.Maciej jest młodym, aktywnym tancerzem, choreografem i trenerem tańca. Prowadzi warsztaty oraz regularne lekcje w kilku szkołach tanecznych w Polsce. Aktualnie trenuje regularnie dziesięć grup. Na swoich zajęciach realizuje plan rozwoju tancerzy, na który składają się m.in.: fundamenty wielu streetowych stylów tanecznych, technika, choreografia, freestyle, współpraca w grupie, rozciąganie i wzmacnianie ciała. Na co dzień tworzy formacje taneczne, flash moby, pokazy czy przy współpracy videoclipy.”Nigdy nie przestanę być studentem tańca” – intensywnie się szkoli w całym kraju i za granicą. Taniec, muzyka, rozwój to całe jego życie i pasja. Tancerz na festiwalach Fresh N Dope z polskim raperem Wac Toja. Obecnie tancerz i choreograf młodej artystki Tatiany Kopali, finalistki The Voice Kids.