Turniej siatkówki!

Kiedy wszyscy odliczali dni do ferii, my liczyliśmy, ile nam zostało czasu do VOLLEYMSMS. W ostatnią środę, 06.02.2019 roku odbył się Pierwszy Turniej Siatkówki w MSMS „Edukacja i Sport”. Równo o godzinie 10:20 sędzia rozpoczął pierwszy mecz naszego turnieju.
Na boisko wbiegła drużyna klasy 7B i stanęła do walki z klasą 3B gimnazjum. Grupy szły łeb w łeb zdobywając punkt za punktem, ostatecznie sędzia ogłosił 3B „Gaśnice” wygranymi. Chwilę później gotowi by walczyć o tytuł Najlepszej Drużyny w kategorii SP i Gim na boisku pojawiły się zespoły męskie – Anilana z klasy 7A oraz VC Grzeczni z klasy 8A. Aż do samego końca meczu drużyny trzymały nas w wielkim napięciu. Ostatecznie Patryk Gryglewski – kapitan drużyny VC Grzeczni – doprowadził do sporej przewagi punktowej dla swojej drużyny, co zapewniło im spokojne zwycięstwo. Po drugim meczu już wiedzieliśmy, kto zmierzy się w finale i powalczy o Tytuł. Na mecz finałowy trzeba było jednak trochę poczekać, ponieważ na boisko wkroczyła dzielna klasa 6A, która zmierzyła się z godnym przeciwnikiem – klasą 7B. Mimo braku zwycięstwa najmłodsi udowodnili nam, że liczy się zabawa i to, że mogliśmy wspólnie zagrać w siatkówkę.
Płynnie przeszliśmy do meczów o tytuł Najlepszej Drużyny Licealnej. Tutaj od samego początku wiedzieliśmy, że nikt nie odpuści i będzie walczył do utraty sił. Jako pierwsi pojawili się Szaleni Maturzyści, czyli skład klasy 3LO, rękawicę podjęła Czerwona Gwardia z kapitanem – Michałem Seliwanowem – na czele. Sędzia – Pan Michał Matyjasik – rozpoczął mecz. Obydwie drużyny nie oszczędzały sił – rzucały się na ziemię byle tylko nie stracić punktu. Niestety, mimo silnego dopingu naszych cheerleaderek, klasa 3 odpadła, dając tym samym klasie 1B szansę na tytuł.
Chwilę później na boisku pojawił się drugi skład klasy maturalnej o wymownej nazwie „Gang maturzystów”. Po drugiej stronie siatki ustawiła się drużyna klasy 1C – Słodkie Pandy, niech nazwa Was nie zmyli – Pandy walczyły z Gangiem do samego końca, lecz niestety – zabrakło im niewielu punktów by wygrać drugi set. Tym razem mieli szczęście – oby utrzymało się do Matur!
Pandy nie dały za wygraną, pozostały na boisku, aby rozegrać mecz ze sportowymi jednorożcami – reprezentacją klasy 1A. Patryk Stala – kapitan Pand – najwyraźniej świetnie zmotywował swoich zawodników, ponieważ żaden z nich nie chciał odpuścić piłki. Drużyny wyrywały sobie punkty z rąk, walczyły w każdej sekundzie meczu. Do dopingu włączyły się cheerleaderki, które tańczyły i skakały zagrzewając zawodników do walki. W ostateczności, trzema punktami wygrała klasa 1C – najwyraźniej Pandy miały lepszy dzień niż Jednorożce. Mimo wszystko, klasa 1A może być z siebie bardzo zadowolona, ponieważ mecz poprowadziła płynnie i bez większej ilości błędów.
Nadszedł czas na Wielki Finał, do boju stanęły klasy 3BGim i 8A. Gaśnice najwyraźniej trafiły na bardzo trudnego i upartego przeciwnika, ponieważ VC Grzeczni już w pierwszym secie pokazali swoją siłę. Mimo tego druga drużyna nie poddawała się, pokazała wolę walki i popisała się kilkoma świetnymi akcjami. Drugi set tylko potwierdził wynik pierwszego – znaczną przewagą punktową wygrali VC Grzeczni, ogromne gratulacje należą się Patrykowi, który cały czas motywował i dawał wskazówki swojej drużynie. Najwyraźniej siła Grzecznych leżała we współpracy i dobrym kontakcie między zawodnikami. Tytuł Najlepszej Drużyny Siatkarskiej w kategorii Szkoła Podstawowa i Gimnazjum zdobyła klasa 8A w składzie:
– Adam Konopka
Po fali radości przeszliśmy do półfinałowego meczu klas licealnych, który rozegrał się między 1B a drugim składem klasy 3. Początek pierwszego seta był dla klasy 3 ciężki, jednak gdy na miejscu dla dopingujących pojawiły się dziewczyny z klasy 3, drużyna jakby dostała skrzydeł. Raz po raz rozprawiła się z klasą 1B. Złote dziewczyny mogłyby uczyć wszystkich jak zagrzewać do walki! Po 5 minutach na boisko weszła gotowa do walki drużyna Słodkich Pand. Z całą pewnością kapitan – Patryk Stala w przerwie między meczami ustalił strategię, która pozwoliła płynnie przejść pierwszy set z przewagą 4 punktów. Drugi jednak był trudniejszy, klasa trzecia nie chciała oddać tytułu w ręce młodszych zawodników Anilany. Jednak udało się, klasa 1C zwyciężyła. Dała pokaz swoich umiejętności, okazało się, że to nie tylko urodzeni piłkarze ręczni, ale również siatkarze. Tytuł Najlepszej Drużyny Siatkarskiej w kategorii klas licealnych zdobyła drużyna Słodkich Pand występująca w składzie:
– kapitan: Patryk Stala – Maja Osieczko
– Norbert Bodek
– Kuba Jabłoński
– Mateusz Wasiak – Kamil Kubiak

Gdy wybiła godzina 13:00 na boisku pojawili się… nauczyciele! Wielki Mecz kończył nasze VOLLEYMSMS. Pierwszy raz uczniowie mogli zmierzyć się z kadrą nauczycielską naszej szkoły. Mecz sędziował pan Ryszard Kostrzewski – nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole, wieloletni Mistrz Polski w piłce siatkowej, zawodnik Ekstraklasy klubu Anilana Łódź. „Tygrysy MSMS” – bo pod taką nazwą grali nauczyciele wystąpiły w składzie